
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 4.9 mm |
| Width | 3.91 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 8 |
| Height | 1.75 mm |
| Packaging | Reel |
| Thickness | 1.58 mm |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Contact Plating | Tin |
| Number of Elements | 2 |
| Output Current | 100 mA |
| Number of Circuits | 2 |
| Bandwidth | 20 MHz |
| Operating Supply Voltage | 16 V |
| Lifecycle Status | Active |
| Max Supply Voltage | 32 V |
| Min Supply Voltage | 2.5 V |
| Number of Channels | 2 |
| Slew Rate | 18 V/µs |
| Common Mode Rejection Ratio (CMRR) | 100 dB |
| Operating Supply Current | 2.5 mA |
| Input Bias Current | 1.1 µA |
| Nominal Supply Current | 2 mA |
| Output Current per Channel | 100 mA |
| Gain Bandwidth Product | 16 MHz |
| Input Offset Voltage (Vos) | 700 µV |
| Max Dual Supply Voltage | 16 V |
| Min Dual Supply Voltage | 1.25 V |
| Voltage Gain | 80 dB |
| Number of Amplifiers | 2 |
| Power Supply Rejection Ratio (PSRR) | 78 dB |
| Input Voltage Noise Density | 15 nV/sqrt Hz |
| Amplifier Type | General Purpose Amplifiers |
Stock: 1536
Distributors
pcbx
Unit Price$1.64362
Ext.Price$1.64362
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $1.64362 | $1.64362 |
| 10 | $1.39651 | $13.96510 |
| 25 | $1.26532 | $31.63300 |
| 50 | $1.14646 | $57.32300 |
| 100 | $1.03877 | $103.87700 |
| 300 | $1.00214 | $300.64200 |
| 500 | $0.96680 | $483.40000 |
| 1000 | $0.93615 | $936.15000 |
